Choroba dziecka jest największą tragedią jaka może przytrafić się rodzicom. Jednak wówczas dostrzegasz, że nie jesteś na świecie sam. Widzisz, że jest wiele osób, które chcą pomóc i zrobią to zupełnie bezinteresownie, dla których najlepszą nagrodą, będzie uśmiech Twojego dziecka. Zrozumiesz wówczas, że na świecie jest bardzo wielu dobrych ludzi. Musisz jedynie dać im szansę by mogli się wykazać. Taka tragedia może przytrafić się każdemu. Nie jesteś w stanie się do niej przygotować. Nie możesz oswoić się z tą myślą, przecież nikt Cię nie ostrzeże. Choroba może pojawić się, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Z nami właśnie tak było... Nasze szczęście zostało nam brutalnie odebrane. Bez ostrzeżenia...
Pomóżcie nam w naszej walce. W każdej chwili możecie znaleźć się w takiej samej sytuacji, a wówczas na pewno chcielibyście, aby i Wam ktoś pomógł...Z góry dziękuję za okazane wsparcie,Monika - Mama przez duże M.

Są takie chwile...
kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna. !!!Najgorszy moment w życiu matki kiedy pada diagnoza RAK!

Nie mówcie tym, którzy stracili ukochanych, że „czas zagoi rany", nie mówcie, że „oni już nie cierpią". Najlepiej nie mówcie nic. Czas tych ran nie leczy. Pozostają, bo śmierć ukochanych jest też trochę śmiercią nas samych: coś w nas umiera. Żyjemy, ale nic nie jest tak, jak było przedtem, już nie jesteśmy tacy sami. (ks. A. Boniecki)


piątek, 16 marca 2012

"SZTAFETA NADZIEI"

Photobucket

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci organizuje po raz trzeci maraton sportowy pt. Sztafeta Nadziei w największym centrum handlowym w Trójmieście: Galerii Bałtyckiej. 24 – 25 marca ponad 30 sportowców, na zmianę przez całą dobę „non stop”, na 2 bieżniach mechanicznych i 6 rowerach stacjonarnych, będzie swoim udziałem promować ideę domowego hospicjum dziecięcego. W tym roku dołączą do nas dwie kolejne ekipy na rowerach stacjonarnych: Kolibki Adventure Park i eKajaki, które rywalizować będą o największą ilość przejechanych kilometrów przez całą dobę. Drużyna zwycięska przekaże ufundowaną przez siebie nagrodę wybranej rodzinie hospicjum. Wśród zaprzyjaźnionych już z nami sportowców triathlonistów i maratończyków, swój udział zapowiedzieli również: Wielokrotna Mistrzyni Świata, posłanka Iwona Guzowska oraz Mistrz Olimpijski, Mistrz Świata obecnie poseł RP Leszek Blanik – ambasador Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Podczas maratonu, wolontariusze zapraszać będą dzieci do ciekawych zabaw i konkursów. Pomogą wspiąć się na ściankę wspinaczkową (wystawioną przez firmę Kolibki Adventure Park), zmierzą ciśnienie krwi i zbadają poziom cukru - bezpłatnie.
W czasie trwania eventu, wolontariusze zbierać będą do puszek kwestarskich pieniądze na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a także wręczać ulotki zachęcające do przekazania 1% właśnie na nasze hospicjum domowe.
Patroni medialni Sztafety Nadziei: TVP GDAŃSK, Radio Eska oraz Portal Trójmiasto .

1 komentarz:

<3 Dziękuję za komentarz <3
Dziękuję za życzliwość,dobre słowo i uśmiech.
Zapraszam znów będzie mi bardzo miło;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...