Choroba dziecka jest największą tragedią jaka może przytrafić się rodzicom. Jednak wówczas dostrzegasz, że nie jesteś na świecie sam. Widzisz, że jest wiele osób, które chcą pomóc i zrobią to zupełnie bezinteresownie, dla których najlepszą nagrodą, będzie uśmiech Twojego dziecka. Zrozumiesz wówczas, że na świecie jest bardzo wielu dobrych ludzi. Musisz jedynie dać im szansę by mogli się wykazać. Taka tragedia może przytrafić się każdemu. Nie jesteś w stanie się do niej przygotować. Nie możesz oswoić się z tą myślą, przecież nikt Cię nie ostrzeże. Choroba może pojawić się, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Z nami właśnie tak było... Nasze szczęście zostało nam brutalnie odebrane. Bez ostrzeżenia...
Pomóżcie nam w naszej walce. W każdej chwili możecie znaleźć się w takiej samej sytuacji, a wówczas na pewno chcielibyście, aby i Wam ktoś pomógł...Z góry dziękuję za okazane wsparcie,Monika - Mama przez duże M.

Są takie chwile...
kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna. !!!Najgorszy moment w życiu matki kiedy pada diagnoza RAK!

Nie mówcie tym, którzy stracili ukochanych, że „czas zagoi rany", nie mówcie, że „oni już nie cierpią". Najlepiej nie mówcie nic. Czas tych ran nie leczy. Pozostają, bo śmierć ukochanych jest też trochę śmiercią nas samych: coś w nas umiera. Żyjemy, ale nic nie jest tak, jak było przedtem, już nie jesteśmy tacy sami. (ks. A. Boniecki)


sobota, 16 listopada 2013

Szlachetna Paczka

Dwa tygodnie do finału SZLACHETNEJ PACZKI! SZLACHETNA PACZKA 2013 wkracza w ostatni, decydujący etap. W całej Polsce przez najbliższe dwa tygodnie będą poszukiwani Darczyńcy – ludzie którzy chcą mądrze pomagać rodzinom w potrzebie ze swojego otoczenia. W samym rejonie Malborka na Darczyńcę czeka 41 rodzin.

Wybierz rodzinę w potrzebie

16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl ruszyła baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez najbliższe dwa tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę. Finał odbędzie się w dniach 7 -8 grudnia, czyli do tego dnia jest czas na przygotowanie prezentu dla rodziny. Aby paczka mogła być wspaniałym darem dla rodziny, lepiej nie czekać z wyborem rodziny do ostatniej chwili, ale wybrać ją już teraz! SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie w tym roku ponad 14 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej, ale dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana. Wolontariusze w Malborku odwiedzili już wszystkie zaplanowane rodziny, zapoznali się z ich potrzebami i podjęli decyzję o tym, które z nich włączą do projektu. Na tej podstawie zostały stworzone opisy, które trafiły do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

7 i 8 grudnia będzie miał miejsce FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI .

Będzie to weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków – darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć odwiedzając Magazyn SZLACHETNEJ PACZKI w Malborku. Relacje z FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI będą także w TVP, na antenie radia RMF oraz w lokalnych mediach.

A teraz najważniejsze – Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób dla niej paczkę – baza rodzin dostępna jest na www.szlachetnapaczka.pl . Po wybraniu rodziny, skontaktuje się z Darczyńcą wolontariusz opiekujący się rodziną i będzie służył wsparciem aż do finału. Ważne – nie musisz sam przygotowywać paczki, ale możesz zaprosić do współpracy swoich znajomych, wówczas zrobienie paczki będzie dużo łatwiejsze.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

<3 Dziękuję za komentarz <3
Dziękuję za życzliwość,dobre słowo i uśmiech.
Zapraszam znów będzie mi bardzo miło;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...