Choroba dziecka jest największą tragedią jaka może przytrafić się rodzicom. Jednak wówczas dostrzegasz, że nie jesteś na świecie sam. Widzisz, że jest wiele osób, które chcą pomóc i zrobią to zupełnie bezinteresownie, dla których najlepszą nagrodą, będzie uśmiech Twojego dziecka. Zrozumiesz wówczas, że na świecie jest bardzo wielu dobrych ludzi. Musisz jedynie dać im szansę by mogli się wykazać. Taka tragedia może przytrafić się każdemu. Nie jesteś w stanie się do niej przygotować. Nie możesz oswoić się z tą myślą, przecież nikt Cię nie ostrzeże. Choroba może pojawić się, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Z nami właśnie tak było... Nasze szczęście zostało nam brutalnie odebrane. Bez ostrzeżenia...
Pomóżcie nam w naszej walce. W każdej chwili możecie znaleźć się w takiej samej sytuacji, a wówczas na pewno chcielibyście, aby i Wam ktoś pomógł...Z góry dziękuję za okazane wsparcie,Monika - Mama przez duże M.

Są takie chwile...
kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna. !!!Najgorszy moment w życiu matki kiedy pada diagnoza RAK!

Nie mówcie tym, którzy stracili ukochanych, że „czas zagoi rany", nie mówcie, że „oni już nie cierpią". Najlepiej nie mówcie nic. Czas tych ran nie leczy. Pozostają, bo śmierć ukochanych jest też trochę śmiercią nas samych: coś w nas umiera. Żyjemy, ale nic nie jest tak, jak było przedtem, już nie jesteśmy tacy sami. (ks. A. Boniecki)


piątek, 12 kwietnia 2013

Wyślij kartke Krzysiowi

Krzysiu Tobór to czterolatek, który wraz z rodzicami mieszka w Radzionkowie. Jest on radosnym, pełnym energii chłopcem. Bardzo lubi razem ze swoim starszym bratem Michałem grać w gry komputerowe w szczególności te o tematyce wojennej.Chłopiec uwielbia bawić się żołnierzykami oraz wojskowymi samochodami. Tak jak wielu swoich rówieśników lubi roboty i transformersy. A do tego jak na czterolatka przystało lubi oglądać bajki oraz śpiewać.

Problemy zdrowotne Krzysia rozpoczęły się w lipcu 2011 roku, kiedy to uderzył się głową o stół. Od tego czasu zaczęły występować coraz częstsze bóle głowy oraz wymioty.

Zaniepokojeni rodzice trafili z synem na Oddział Neurologii Dziecięcej w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii, gdzie zdiagnozowano guza komory IV mózgu. W sierpniu 2011 roku chłopiec trafił pod opiekę lekarzy z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie 31 sierpnia przeszedł operację, podczas której guz został w większości wycięty.

Chłopiec obecnie przechodzi chemioterapię oraz radioterapię. Czeka go dalsze leczenie, które miejmy nadzieję zakończy się sukcesem i będzie miał szansę powrócić do normalnego życia.
Krzyś 20 kwietnia kończy 6 lat.Może zróbmy mu niespodziankę i wyślijmy urodzinowa karteczkę


Krzysztof Tobór
Centrum Zdrowia Dziecka
Aleja Dzieci Polskich 20 
Oddział onkologii
04-730 Warszawa

2 komentarze:

  1. Jak czuje się Krzysiu ? czy można gdzieś o Nim przeczytać? Karteczka oczywiście wyslana, pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. tak można o nim poczytac
    ma swojego fanpaga na facebooku

    OdpowiedzUsuń

<3 Dziękuję za komentarz <3
Dziękuję za życzliwość,dobre słowo i uśmiech.
Zapraszam znów będzie mi bardzo miło;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...