Choroba dziecka jest największą tragedią jaka może przytrafić się rodzicom. Jednak wówczas dostrzegasz, że nie jesteś na świecie sam. Widzisz, że jest wiele osób, które chcą pomóc i zrobią to zupełnie bezinteresownie, dla których najlepszą nagrodą, będzie uśmiech Twojego dziecka. Zrozumiesz wówczas, że na świecie jest bardzo wielu dobrych ludzi. Musisz jedynie dać im szansę by mogli się wykazać. Taka tragedia może przytrafić się każdemu. Nie jesteś w stanie się do niej przygotować. Nie możesz oswoić się z tą myślą, przecież nikt Cię nie ostrzeże. Choroba może pojawić się, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Z nami właśnie tak było... Nasze szczęście zostało nam brutalnie odebrane. Bez ostrzeżenia...
Pomóżcie nam w naszej walce. W każdej chwili możecie znaleźć się w takiej samej sytuacji, a wówczas na pewno chcielibyście, aby i Wam ktoś pomógł...Z góry dziękuję za okazane wsparcie,Monika - Mama przez duże M.

Są takie chwile...
kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna. !!!Najgorszy moment w życiu matki kiedy pada diagnoza RAK!

Nie mówcie tym, którzy stracili ukochanych, że „czas zagoi rany", nie mówcie, że „oni już nie cierpią". Najlepiej nie mówcie nic. Czas tych ran nie leczy. Pozostają, bo śmierć ukochanych jest też trochę śmiercią nas samych: coś w nas umiera. Żyjemy, ale nic nie jest tak, jak było przedtem, już nie jesteśmy tacy sami. (ks. A. Boniecki)


środa, 2 października 2013

Elblążanie i nie TYLKO !!!Dzień Dawcy Szpiku dla Kamili iTadka

W sobotę 12 października 2013 w godzinach od 11.00 do 17.00 w elbląskim Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Stary Rynek 25 (I piętro ratusza) będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku.
Rejestracja to zaledwie 10 minut. 10 minut, które może okazać się darem życia dla kogoś walczącego z białaczką.

Dzień Dawcy Szpiku w Elblągu dedykowany jest Kamili i Tadkowi.

Tadek ma 14 lat, interesuje się łucznictwem tradycyjnym. Trenował kajakarstwo a obecnie jest piłkarzem ręcznym w drużynie MKS Truso Elbląg. Lubi fotografować przyrodę, myśli o skończeniu studiów medycznych. Niestety, w sierpniu bieżącego roku zdiagnozowano u Tadka ostrą białaczkę limfoblastyczną. Na początku września przebadano dwóch młodszych braci Tadka na zgodność potencjalnych dawców szpiku, niestety żaden z nich nie jest zgodny i nie może być dawcą. Tylko niespokrewniony dawca może uratować Tadeuszowi życie.

Kamila ma 30 lat. Po wakacjach zamierzała wrócić do pracy – uczy chemii w technikum. Diagnoza, którą postawiono Kamili nie pozwoliła na to – ostra białaczka mieloblastyczna. Kamila jest miłośniczką psów, a książki fantasy powodują, że zapomina o świecie. Jest mamą półtorarocznego Antosia. Do niedawna największym marzeniem Kamili było mieć Antosia, teraz marzy o tym, by z nim być. Prosimy o szansę bycia Kamili razem z synkiem. Zostań dawcą!

Dzień Dawcy Szpiku dla Kamili, Tadka i Innych uświetni szereg przygotowanych atrakcji, które poprowadzi Marcin Szesza konferansjer BOS HOUSE MUSIC:

11.00 koncert Tomasza Steńczyka
12.00 koncert zespołu Sounds Like The End Of The Word
13.00 pokaz i otwarty trening ZUMBY prowadzony przez Katarzynę Gogol–Urbańską instruktorkę zumby
14.00 prezentacja teatru pantomimy przygotowana przez uczniów SP nr 25 w Elblągu
14.15 pokaz i otwarty trening CAPOEIRY prowadzony przez Contra Mestre Galo
15.15 kulturyści
16.00 koncert Aleksandry Józefów i Marcina Gawdzisa
oraz
- gry planszowe z Fabryką Działań Niemożliwych
- warsztaty dla dzieci z toruńskim artystą Arkiem Pasożytem
- szczudlarze z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego
- dla najmłodszych pokaz samochodów policyjnych i wozu strażackiego

- do akcji przyłączył się również PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Tadzio jest czynnym członkiem Klubu Turystyki Kajakowej Druzno działającego w ramach PTTK. Na chętnych będzie czekał pod ratuszem wykwalifikowany przewodnik i o godz. 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 będzie oprowadzał grupy po zabytkach Starego Miasta – katedra św. Mikołaja i Brama Targowa.

Honorowymi gośćmi Dnia Dawcy będą Pan Marek Pruszak Wiceprezydent Elbląga oraz Pan Jan Zorena, elblążanin, który w ubiegłym roku podzielił się szpikiem z chorym na białaczkę.

Patronat Honorowy nad Dniem Dawcy Szpiku dla Kamili, Tadka i Innych objął Jerzy Wilk Prezydent Elbląga.

12.10.2013 roku czekamy na tych, którzy chcą się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku, na tych, którzy są już zarejestrowani, na tych, którzy nie mogą się zarejestrować oraz na tych, którzy mają jeszcze wątpliwości.

Zapraszamy wszystkich elblążan na to wyjątkowe wydarzenie!!!!
Przyjdźcie do nas z całą rodziną, przyjaciółmi, znajomymi i bądźcie z nami w tym ważnym dla Kamili i Tadka dniu.

Zapraszają organizatorzy akcji:
Fundacja DKMS Polska, Fundacja Dlaczego Pomagam
oraz rodziny i przyjaciele Kamili i Tadka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

<3 Dziękuję za komentarz <3
Dziękuję za życzliwość,dobre słowo i uśmiech.
Zapraszam znów będzie mi bardzo miło;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...