Choroba dziecka jest największą tragedią jaka może przytrafić się rodzicom. Jednak wówczas dostrzegasz, że nie jesteś na świecie sam. Widzisz, że jest wiele osób, które chcą pomóc i zrobią to zupełnie bezinteresownie, dla których najlepszą nagrodą, będzie uśmiech Twojego dziecka. Zrozumiesz wówczas, że na świecie jest bardzo wielu dobrych ludzi. Musisz jedynie dać im szansę by mogli się wykazać. Taka tragedia może przytrafić się każdemu. Nie jesteś w stanie się do niej przygotować. Nie możesz oswoić się z tą myślą, przecież nikt Cię nie ostrzeże. Choroba może pojawić się, kiedy najmniej się tego spodziewasz. Z nami właśnie tak było... Nasze szczęście zostało nam brutalnie odebrane. Bez ostrzeżenia...
Pomóżcie nam w naszej walce. W każdej chwili możecie znaleźć się w takiej samej sytuacji, a wówczas na pewno chcielibyście, aby i Wam ktoś pomógł...Z góry dziękuję za okazane wsparcie,Monika - Mama przez duże M.

Są takie chwile...
kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna. !!!Najgorszy moment w życiu matki kiedy pada diagnoza RAK!

Nie mówcie tym, którzy stracili ukochanych, że „czas zagoi rany", nie mówcie, że „oni już nie cierpią". Najlepiej nie mówcie nic. Czas tych ran nie leczy. Pozostają, bo śmierć ukochanych jest też trochę śmiercią nas samych: coś w nas umiera. Żyjemy, ale nic nie jest tak, jak było przedtem, już nie jesteśmy tacy sami. (ks. A. Boniecki)


poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Było sobie życie


Jak w około 90 sekund pokazać, w jaki sposób choroba może przewrócić normalne życie do góry nogami?
Film ten jest częścią projektu VIDEO VIRALE realizowanego przez studentów III roku Communication Design -- School of Form. Opiekunem projektu jest dr Monika Górska z Fabryki Opowieści.
Wyzwanie 1: w 6 tygodni realizacja 6 video virali dla 6 organizacji pozarządowych
Wyzwanie 2: milion odsłon na YouTube w 6 dni
POMÓŻ NAM ZARAŻAĆ WIARĄ W CZŁOWIEKA I UDOSTĘPNIJ TEN FILM ZNAJOMYM!


Scenariusz video napisało życie, życie Justyny Husarek.
Justyna od 6 lat walczy z chłoniakiem. Przeszła kilkadziesiąt chemioterapii i dwa autoprzeszczepy. W lutym tego roku usłyszała, że lekarze nie mają więcej pomysłów na leczenie. Wtedy do akcji wkroczyła Drużyna Szpiku, wzięli sprawę w swoje ręce -- przyjazd do Poznania, wizyta u profesora Komarnickiego i SZANSA! Justynę może uratować przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego.

To dla Justyny teraz szukamy dawcy szpiku, ale „takich Justyn" w Polsce i na świecie są setki, tysiące, miliony. Oddanie szpiku nie boli, nie zabiera dużo czasu, nic nie kosztuje i naprawdę może uratować życie, nie tylko Justyny.


Filmik ma pokazać, jak ważne jest myślenie o innych i o sobie, o chorobie i zdrowiu. Ma uświadomić, że niewielkim gestem -- zapisaniem się do bazy dawców i, jeśli będzie to konieczne, oddaniem szpiku -- można uratować komuś życie. TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE! Ma też pokazać, kruchość i ulotność chwil -- dziś jesteś królem życia, masz plany, ambicje, a jutro diagnoza, szpital i bezsilność. A co, jeśli nie znajdzie się twój bliźniak genetyczny...?

Zobacz jak możesz pomóc na www.facebook.com/druzynaszpiku lub www.darszpiku.pl
Autorzy scenariusza: Zuzanna Rozbicka, Agnieszka Sokołowska, Ernest Warzocha
Opiekunowie realizacji projektu: Monika Górska (Fabryka Opowieści), Sylwia Hull-Wosiek (Concordia Design), Dorota Raczkiewicz (Drużyna Szpiku)
Zdjęcia: Rafał Jerzak
Montaż: Michał Patecki
Dźwięk: Alicja Gandecka
Charakteryzacja: Ewa Niedźwiedź (Szkoła makijażu perukarstwa i charakteryzacji MASKA)
W rolę Justyny wcieliła się: Marta Pyżyńska-Wójtowicz


Specjalne podziękowania dla:
School of Form
kościoła św. Antoniego Padewskiego i klasztorowi oo. franciszkanów
Pyra Baru
Magdaleny Em Radojewskiej
Wielkopolskiemu Samorządowemu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr.2 w Poznaniu oraz Pani Dyrektor Justynie Dutkiewicz i Wicedyrektor Marzenie Radomskiej Magdzie Kaweckiej
Margot Studio
klubu 8 Bitów
za udostępnienie przestrzeni, w których mogliśmy stworzyć ten film.

Ten film ma pomóc nam też zebrać pieniądze na leczenie chorych.
Pomóż nam pomagać


Fundacja Anny Wierskiej "Dar Szpiku"
ul. Langiewicza2/8
61-502 Poznań
KRS:
0000298748

NR. KONTA:
BGŻ: 18 2030 0045 1110 0000 0223 1460
Przy przelewach zagranicznych:
SWIFT: GOPZPLPW
IBAN: PL 26 cyfr nr rachunku
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

<3 Dziękuję za komentarz <3
Dziękuję za życzliwość,dobre słowo i uśmiech.
Zapraszam znów będzie mi bardzo miło;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...